Mindset

Změňte myšlení, změníte výsledky.

Mindset, neboli myšlení, je soubor přesvědčení, která utvářejí to, jaký smysl dáváme světu a sobě. Zásadně ovlivňuje to jak myslíme, jak se cítíme a jak se chováme v jakékoli dané situaci.
Mohlo by to čemu věříme ovlivnit náš úspěch nebo neúspěch? Naše přesvědčení hraje klíčovou roli v tom, co chceme, zda toho dosáhneme a jak rychle.
Naše postoje k určitým otázkám jak myslíme, jak se cítíme, jak jednáme, jsou vzájemně propojeny a formovány zkušenostmi které jsme zažili  v minulosti.

Samozřejmě jsou to věci pozitivní, které nás v určitých oblastech povzbuzují a posilují, ale také ty negativní, které mohou vést k tomu, že si budeme méně věřit.

Často reagujeme a přemýšlíme tak, jak jsme naprogramováni, tak jak je naše myšlení nastaveno.

Mindset funguje jako filtr, který určuje, jak vnímáme své okolí, jak nahlížíme na věc, ale především na své maximální možnosti.

Důležité je překonat staré myšlenkové vzorce.

Otázka která se teď nabízí, může člověk, který má většinou negativní zkušenosti, dosáhnout svého cíle, i když byl většinou neúspěšný? Nebo je lepší se už nevystavovat neúspěchu a třeba také zlomyslnosti ostatních pro případný další neúspěch?

Podstatné je, že vždy mohu dosáhnout úspěchu a svých cílů, pokud věřím v sám sebe a dokážu změnit své myšlení a nastavit mindset úplně jiným směrem. Když člověk věří ve své vlastní schopnosti, lze dosáhnout nepředstavitelných výsledků a úspěchů.

Jak změnit myšlení a lze to vůbec?

Změna našeho vlastního myšlení je proces kterého nedosáhneme přes noc. Maraton přes noc také neuděláte. Znalosti jsou na prvním místě, pokud pochopím proč bych to měl dělat, tak to je první krok k úspěchu. Dalším krokem je pak otázka, kde mají příslušné negativní vzorce původ, především ty které mě brzdí. Nejtěžší disciplínou je pak pracovat na našich bariérách a postupně je měnit v konstruktivní myšlenky.

Growth mindset - mentalita úspěšných

Jsou lidé kteří cokoli udělají, tak se jim všechno daří a úspěch přitahují jako magnet. Jak je to ale možné, říká si mnoho lidí. Ale… nenechme se mýlit, tito lidé také musí překonat mnoho překážek, jen ty věci řeší jinak.

Úspěšní lidé mají tzv. growth mindset , neboli růstové myšlení. Tam kde jiní vidí problémy, oni vidí něco jiného a to je šance a příležitost. Věří, že pokud budou na sobě pracovat mohou dosáhnout čehokoli.

Kdy začít pracovat s koučem?

Na tuto otázku není složitá odpověď. Jsem mentálně připraven začít pracovat na své mindsetu(myšlení)?

Chcete dosáhnout změny a intenzivně na tom pracovat? Pokud je vaše odpověď ano, zavolejte kouče. Co je opravdu jisté, že s koučem urychlíte procesy a změny které sami nedokážete vytvořit.

Dobrý kouč pomůže dosáhnout významných změn a odpovídajících výsledků. Ale v žádném případě, kouč není někdo, kdo za Vás udělá všechnu práci. Musí být ochota na sobě pracovat.

6 tipů jak změnit myšlení a pohled na věc

1
Začít věci řešit hned je základ
2
Věřit, že jsem schopen na sobě mnoho věcí změnit a začít právě myšlením
3
Obklopit se správnými lidmi je velice důležité
4
Úsilí vidět jako příležitost k novému rozvoji, nebát se  nových výzev
5
Trpělivost - myšlení  nezměním přes noc, pozitivní myšlení vyžaduje trpělivost a disciplínu
6
Převzít odpovědnost - sám převzít odpovědnost. Nikdo nepřijde a nevyřeší problémy za vás, to můžete udělat jen vy sami. O svém vlastním úspěchu či neúspěchu si rozhodujeme každý sám..

Jak se rozhodnete vy?

Myšlení rozhoduje o tom , jaké cíle si stanovíme, jestli a jak rychle jich dosáhneme. Naše vnitřní přesvědčení zahrnuje vzorce chování a myšlení a ovlivňuje nás jak se rozhodujeme. Často se chováme v mnoha situacích podle stejného vzorce. Ale jak víme, že právě to naše řešení je to správné….

Pokud mám growth mindset, budu o tom aspoň přemýšlet.
Kontaktujte mě
crossmenuchevron-down