Mentální trénink

Je dovednost, kterou můžeme trénovat a rozvíjet.

Cílem mentálního tréninku je posunout kapacitu jednotlivých psychických funkcí a procesů, jako je myšlení, koncentrace, emoce, stres  a další, na takovou úroveň, aby byli co nejméně limitní pro kvalitní výkon.
V byznysu, a nejen tam je psychika zcela zásadní pro výkon a výsledek. Opakovaně kvalitních výsledků dosahují jen mentálně odolní lidé. Psychicky odolný člověk je ten, který dělá věci vědomě a nejedná emočně.

Proč mentální trénink?

Pokud chci začít s mentálním tréninkem, je důležité pochopit, proč bych to měl dělat. Pokud například nemám výsledky jaké bych si představoval, to znamená, že mě něco ovlivňuje do takové míry, že mě to brzdí a limituje v mém rozvoji a především výkonu. A já potřebuju pochopit, co to něco vlastně je. Zásadní je vědět, co se děje v mé hlavě v době výkonu, v danou chvíli, kdy jednám s klientem.

Když začnu rozumět tomu, proč bych právě tohle měl dělat, jsem na nejlepší cestě se posunout dopředu.

Celá práce začne dostávat větší smysl a význam.

Je to o tom, jak se každý k celé věci postaví a jak moc vidí význam se posunout. A právě význam roste s kontextem pochopení. Psychická odolnost rozhoduje o tom, jestli mám tu schopnost, jak zvládnu řešit krizovou situaci. Úspěšný budu jen tehdy, pokud svoji vlastní psychiku budu mít na své straně a využiju jako přítele.

Proč mentální trénink?

má obrovský vliv na úspěch
dlouhodobě zvyšuje psychickou odolnost
posouvá výsledky na jinou dimenzi
umožnuje rychle najít optimální řešení
zlepšuje a posiluje výkon
Mentální trénink je dnes pro byznys rostoucí trend, kde jsou prokazatelně viditelné výsledky. Je to mocná zbraň, která odděluje úspěšné od neúspěšných.
crossmenuchevron-down